BİRMİLYON.COM İŞ ORTAKLIĞI SİSTEMİ

İş ortaklığının tanımı

birmilyon.com iş ortaklığı web sitenizden veya size ait olan reklam alanlarından veya bizim tarafımızdan sağlanan bilgi yarışmalarına katılan kullanıcıların sitemizde ücretli üye oldukları zaman elde edilecek olan gelirden size ödenen komisyondur. 

Üye başına ödeme

birmilyon.com a sizin gönderdiğiniz kullanıcılar üye oldukları zaman bu kullanıcının sizden geldiği bilgisi bir ay boyunca tutulur bu zaman zarfında eğer kullanıcı ücretli üyelik modelini seçer ise siz belirli bir komisyon kazanırsınız.

Her siteye uygun

Web sitenizin içeriği veya iş modeliniz ne olursa olsun birmilyon.com iş ortağı olabilirsiniz. Çünkü bilgi yarışmalarına her kesimden büyük ilgi vardır.

Sitenize uygun, özelleştirilebilir reklamlar

Sitenize yerleştireceğiniz reklamlar bir çok yönden özelleştirilebilmektedir. Bu nedenle sitenizin tasarımına uygun bir reklam yaratabilirsiniz.

Birmilyon.com kalitesi ve desteği

300.000'den fazla üyesi ve alanında tek olan birmilyon.com sizlere de reklam performansınızı arttırmak için destekte bulunacaktır.


SIK SORULAN SORULAR

Başlangıç

Birmilyon.com iş ortaklığı sisteminde sitenizde reklam veya bilgi yarışması yayınlanır. Bu reklama tıklayarak sitemize gelen ve ücretli üye olan her kişi için belirli bir komisyon kazanırsınız.

Web sitenizden elde edeceğiniz gelir ziyaretçi sayınıza, görselleri hangi sayfalara ve nerelere yerleştirdiğinize bağlı olara değişebilir.

Birden fazla site ile katılabilir miyim?

İş ortaklığı programımıza dilediğiniz sayıda site ile katılabilirsiniz. Herhangi bir sınırlama yoktur.

Reklamı veya bilgi yarışmasını siteme nasıl yerleştireceğim?

İş ortaklığı programına başvurunuz kabul edildiği zaman size vereceğimiz kullanıcı kodu ve şifre ile "Reklam Yönetimi" alanına girerek seçeceğiniz boyut, renk ve çeşitli değişkenlere göre reklamınızı oluşturabilir ve HTML kodunuzu alabilirsiniz. Bu kodu, web sitenizde ilgili reklam veya bilgi yarışması alanına yapıştırdığınız taktirde reklamlar yayınlanmaya başlayacaktır.

Kimler bu programa katılabilir?

Programımıza hem kurumsal siteler, hem de şahıs siteleri katılabilir.

Yurtdışından katılabilir miyim?

Web siteniz Türkçe olduğu müddetçe yurtdışından veya yurtiçinden katılabilirsiniz. Ancak, ödemeler sadece Türkiye'deki Türk banka hesaplarına yapılmaktadır.

İş ortaklığı hesabınızda değişiklik nasıl yapılır?

"Reklam Yönetimi" bölümüne giriş yaptıktan sonra kişisel bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.

Hesabımda biriken miktarı nasıl görebilirim?

"Reklam Yönetimi" bölümüne giriş yaptıktan sonra hesabınızla ilgili bütün hareketleri ve alacak miktarınızı görebilirsiniz.


KOMİSYONLAR

birmilyon.com a sizin sitenizden gelerek ücretli üye olan herkes için %20 komisyon elde edilir.

2 yıllık ( 60,00 TL ) üye olan bir kullanıcıdan iş ortağı 12,00 TL
1 yıllık ( 40,00 TL ) üye olan bir kullanıcıdan iş ortağı 8,00 TL
6 aylık ( 25,00 TL ) üye olan bir kullanıcıdan iş ortağı 5,00 TL
3 aylık ( 15,00 TL ) üye olan bir kullanıcıdan iş ortağı 3,00 TL
2 aylık ( 11,00 TL ) üye olan bir kullanıcıdan iş ortağı 2,20 TL
1 aylık ( 6,00 TL ) üye olan bir kullanıcıdan iş ortağı 1,25 TL

komisyon elde eder.


 ÖDEMELER

Kazancım ne zaman ve nasıl aktarılır?

Ödemeler her ayın son Cuma günü yapılır. Eğer kazancınız 100 TL limitine ulaşırsa veya geçerse sistemde kayıtlı banka hesabınıza alacağınız olan miktar havale veya EFT yapılır. Alacağınız tutar 100 TL'ye ulaşmaz ise alacağınız bir sonraki aya devredilir.

Ödemeler nakit olarak yapılır

İş ortaklığı sistemine kurum olarak veya birey olarak katılabilirsiniz. Kurumsal üyeler ile fatura bazlı çalışılmaktadır. Bireysel üyeler ise şahsi hesaplarını bize bildirerek gerekli stopaj vergisi kesildikten sonra kalan miktarı nakit olarak alabilirler.

Ödemeler, Vergi & Fatura

İş ortaklığı programımıza kurumsal olarak da, bireysel olarak da katılabilirsiniz. Her iki çalışma şekli için de minimum ödeme limiti 100 TL (100.000.000 TL)’dir. Bu limite ulaşan veya geçen durumlarda ödemeniz her ayın son Cuma günü belirttiğiniz banka hesabına yapılır.

Şirketler için

İş ortaklığı programına kayıt yaptırırken Şirket sitesi alternatifini seçen kullanıcılarımıza ödemeler, fatura karşılığı yapılacaktır. Toplam alacakları tutar 100 TL’yi aşan sitenin yöneticileri,  birmilyon.com'u işleten firma Orsis Ltd'ye bir fatura kesmek durumundadır. Ödemeler bu faturaya göre yapılacaktır.

Örneğin: 100 TL kazanç elde eden bir şirket sitesi; 100 TL + %18 KDV (18 TL) =  118 TL tutarında fatura kesmelidir.

Şahıslar için

İş ortaklığı programına kayıt olurken, Bireysel site alternatifini seçen kullanıcılarımıza ödemeler yapılırken toplam kazanç üzerinden %10 oranında gelir vergisi stopajı kesintisi yapılacaktır. Fatura düzenleyemeyen şahıslara yapılan ödemeler için yürürlükteki vergi kanunlarına göre %10 stopaj ödenmektedir. Bu nedenle yapılan %10 stopaj kesintisi, her ayın sonunda beyan edilmekte ve vergi dairesine yatırılmaktadır.

Örneğin: 100 TL kazanç elde eden bir şahısa; 100 TL - %10 Stopaj kesintisi (10 TL) =  90 TL tutarında para transfer edilir.

Şirketler ve şahıslar arasındaki ödeme farklılığı birmilyon.com açısından şirket veya şahsi siteye yapılan ödeme tutarları arasında fark yoktur. Şirketlerin birmilyon.com’dan tahsil ettikleri %18’lik KDV ilk bakışta ek gelirmiş gibi görünse de, şirketler her ay %18’lik KDV’lerin toplamını beyan edip vergi dairesine ödedikleri için şirketlere birmilyon.com tarafından ek ödeme yapılmış olması söz konusu değildir.

Bu bağlamda Şahıs sitesi veya Şirket sitesi tercihi, site sahibinin vergi mükellefi olup olmamasına bağlıdır ve iş ortaklığı geliri üzerinde etkisi yoktur.